Elmas, çocuklarınıza daha yeşil bir dünya bırakın sloganı ile oluşturduğu, aynı zamanda her alanda olduğu gibi lojistiğin her alanında da önem kazanacak çevreye duyarlı sistemlerin öneminin farkındadır.

Yeşil depolama konsepti ile tesis sıfır karbon salımı ve atıkların depolanma alanları ile Türkiye’nin gelecekte uygulayacağı çevre mevzuatına uygun. Yine ilk kez 500 metrekare büyüklükte lisanslı tehlikeli madde depolama alanına sahiptir.

Elmas logosundaki yeşilin bu konuda kendisine verdiği sorumluluğun farkındadır.

Lojistik sektörünün bir kolu olan taşımacılık sera gazlarının salınımında önemli yer tutmaktadır, aynı şekilde elmas bu sektördeki çalışmalarında da sorumluluğunun farkındadır.

Elmas doğaya karobon izini bırakmamak konusunda sorumluklarının farkındadır elmas bu konuda en önemli yatırımını Lojistik sektöründe Kendi enerjisini üreten depolar sloganı ile başlatmış Güneş enerjisi ile enerji ihtiyacının bir kısmını karşılamaktadır.

ELMAS Güneş enerjisi üretimi ile 2018 yılında bu sayede  295,09 Ton CO'2 Emisyonu engellemiştir.

Çevreye duyarlı Yeşil depolar inşa etmek

Temiz taşıtlar kullanmak

Geri dönüşüm ve atık yönetimi gibi konularda DIN EN ISO 14001:2015 Çevre yönetim sistemi uygulamaları konusundada sürekli gelişim hedefi ile  denetlenerek çalışmalarına devam etmektedir.